Licensed to Evansville Harrison High School
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/9/2017 07:05 PM
             2017 MS Varsity & Reserve  City Track Meet - 5/9/2017             
                              Central High School                              
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 11.20  5/1993      Ricky Coleman, McGary                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Evans, Tory                  Cedar Hall             12.12      11.97  
  2 Joy, Malachi                 Perry Hts.             12.10      12.12  
  3 Burnett, Tyler               North JH               12.28      12.31  
  4 Griffin, Alex                Plaza Park             12.24      12.34  
  5 Smith, Ramzi                 Thompkins              12.45      12.59  
  6 Smith, Jeremiah              Lodge                  12.29      12.76  
  7 McBaine, La'Zairion          Glenwood               12.74      12.79  
  8 Fields, TJ                   Plaza Park             13.12      12.92  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 23.22  5/9/2007    Dyris Haywood, Oak Hill                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joy, Malachi                 Perry Hts.             25.28      24.64  
  2 Burnett, Tyler               North JH               25.55      24.87  
  3 Adams, Dale                  North JH               25.56      25.53  
  4 Kuhs, Alex                   Lodge                  25.90      26.02  
  5 Hardin, Bo                   Thompkins              26.93      26.03  
  6 Smallwood, Sincere           Washington             26.89      26.07  
  7 Folden, Ralph                McGary                 27.39      26.77  
  8 Hall, Christian              Helfrich               27.73      27.28  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 53.59  5/9/2007    Dyris Haywood, Oak Hill                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Conner               Plaza Park             57.40      55.83  
  2 Lovell, Brayden              Thompkins              59.45      57.94  
  3 Smith, Ramzi                 Thompkins              58.82      58.06  
  4 Effinger, Eli                Perry Hts.             59.96      58.27  
  5 Simmons, Ben                 Plaza Park           1:00.50    1:00.02  
  6 Manzi, Trace                 North JH             1:00.84    1:00.73  
  7 Smith, Jeremiah              Lodge                1:00.10    1:03.51  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
        City: % 2:07.91  5/9/2007    Evan Brinkmeyer, Perry Hts                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dickens, Drake               North JH             2:20.01    2:16.04  
  2 Stinson, De'Anthony          Thompkins            2:20.07    2:21.56  
  3 Young, Abel                  Lodge                2:38.60    2:28.25  
  4 Wood, Hayden                 Perry Hts.           2:33.92    2:37.64  
  5 Perry, Resse                 Washington           2:43.40    2:40.12  
  6 Sibbitt, Easton              Helfrich             2:43.10    2:40.42  
  7 Angel, Gavin                 North JH             2:33.72    2:41.48  
  8 Loveless, Carter             Helfrich             2:53.80    2:42.14  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
        City: % 4:48.12  5/11/2005   Brandon Thread, Perry Hts                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Angel, Gavin                 North JH             5:28.44    5:22.98  
  2 Sandullo, Owen               Thompkins            5:29.96    5:23.01  
  3 Sibbitt, Easton              Helfrich             5:45.20    5:38.85  
  4 Perry, Resse                 Washington           5:44.50    5:42.23  
  5 Spurling, Jacob              North JH             5:31.85    5:43.28  
  6 Heim, Ethan                  Plaza Park           6:31.70    6:21.04  
  7 Kearns, Aidan                Helfrich             7:56.90    7:47.28  
 
Boys 100 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
        City: % 13.53  5/9/2007    Dyris Haywood, Oak Hill                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Counts, Camdyn               Thompkins              15.25      15.45  
  2 Kuhs, Alex                   Lodge                  17.14      16.32  
  3 Dickens, Drake               North JH               16.62      16.83  
  4 Ricketts, Corbin             Perry Hts.             17.13      17.16  
  5 Lopez, Yeison                Lodge                  17.55      18.44  
  6 Perkins, Joel                Plaza Park             18.55      18.55  
  7 Outlaw, Neko                 McGary                 18.60      18.83  
  8 Roberlo, Alfonso             Cedar Hall             16.60      21.22  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=========================================================================
        City: % 47.06  5/9/2007    Washington                                  
                       P. Smith, S. Trice, D. Killebrew, C. Bridges      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perry Heights  'A'                                  49.53      48.58  
     1) Joy, Malachi                    2) Lander, Khristian              
     3) Effinger, Eli                   4) Golike, Luke                   
     5) Broerman, Nick                  6)                                
  2 North JH  'A'                                       50.07      49.14  
     1) Burnett, Tyler                  2) Horstman, James                
     3) Adams, Dale                     4) Crenshaw, Delavion             
     5) Sale, Gage                      6)                                
  3 Thompkins  'A'                                      49.66      49.59  
     1) Boberg, Jacob                   2) Counts, Camdyn                 
     3) Stinson, De'Anthony             4) Hardin, Bo                     
     5) Smith, Ramzi                    6) Bosse, Ash                     
     7) Lovell, Brayden                 8) Sandullo, Owen                 
  4 Lodge  'A'                                          50.40      49.62  
     1) Smith, Jeremiah                 2) Kuhs, Alex                     
     3) Lopez, Yeison                   4) Hood, Jerome                   
     5) Young, Abel                     6)                                
  5 Cedar Hall  'A'                                     54.48      51.04  
     1) Evans, Tory                     2) Roberlo, Alfonso               
     3) Wallace, Antonio                4) Miles, Demarquel               
     5) Adams, Jerryon                  6)                                
  6 Plaza Park  'A'                                     53.30      52.22  
     1) Griffin, Alex                   2) Fields, TJ                     
     3) Perkins, Joel                   4) Trinh, Chris                   
     5) Watson, Bradly                  6)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=========================================================================
        City: % 3:52.40  5/1987      Perry Hts.                                
                         R. Given, R. Hubbard, R. Brigham, J. Cartwright   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompkins  'A'                                    4:12.86    4:15.19  
     1) Lovell, Brayden                 2) Stinson, De'Anthony            
     3) Sandullo, Owen                  4) Smith, Ramzi                   
     5) Counts, Camdyn                  6) Boberg, Jacob                  
     7) Hardin, Bo                      8) Bosse, Ash                     
  2 Plaza Park  'A'                                   4:31.90    4:18.97  
     1) Heim, Ethan                     2) Hutton, Kylan                  
     3) Simmons, Ben                    4) Trinh, Chris                   
     5) Watson, Bradly                  6) Wilson, Conner                 
     7) Rorie, Caleb                    8)                                
  3 North JH  'A'                                     4:21.94    4:32.07  
     1) Dickens, Drake                  2) Horstman, James                
     3) Angel, Gavin                    4) Manzi, Trace                   
     5) Spurling, Jacob                 6) Pursley, Jon                   
  4 Helfrich Park  'A'                                4:54.10    4:46.73  
     1) Johnson, Brady                  2) Hopkins, Cole                  
     3) Loveless, Carter                4) Wines, Reese                   
     5) Hall, Christian                 6)                                
  5 Lodge  'A'                                        5:12.30    5:09.97  
     1) Ford, James                     2) Young, Abel                    
     3) Pace, Xavier                    4) Tyler, Xavier                  
 
Boys High Jump Varsity
=========================================================================
        City: %  6-01  5/2009      Jaylen Chambers, Oak Hill                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fields, TJ                   Plaza Park           5-00.00    5-06.00  
     4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        P    P    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Crenshaw, Delavion           North JH             5-00.00    5-00.00  
     4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O  XXO    O    O    O  XXX 
  3 Lovell, Brayden              Thompkins            5-01.00   J5-00.00  
     4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Wood, Hayden                 Perry Hts.           4-06.00    4-08.00  
     4-04 4-06 4-08 4-10 
        P  XXO    O  XXX 
  5 Hopkins, Cole                Helfrich             4-04.00    4-06.00  
     4-04 4-06 4-08 
        O    O  XXX 
 -- Hall, Christian              Helfrich             4-06.00         NH  
     4-04 
      XXX 
 
Boys Long Jump Varsity
=========================================================================
        City: % 19-03.25  5/9/2007    Tyreece Strong, Oak Hill                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Griffin, Alex                Plaza Park          17-02.50   17-10.00  
      17-10  17-02.50  ND           
  2 Lander, Khristian            Perry Hts.          15-07.00   17-02.00  
      17-02  16-08  ND           
  3 Counts, Camdyn               Thompkins           15-01.00   16-05.00  
      14-11  ND  16-05           
  4 Horstman, James              North JH            15-05.00   15-08.00  
      13-11.50  15-08  ND           
  5 Crenshaw, Delavion           North JH            16-05.00   15-00.00  
      14-09.50  15-00  14-10           
  6 Hood, Jerome                 Lodge               16-08.00  J15-00.00  
      ND  15-00  ND           
  7 Simmons, Ben                 Plaza Park          15-11.00   14-07.00  
      14-00  13-06.50  14-07           
  8 Wilson, Conner               Plaza Park          14-05.00   13-05.50  
      13-05.50  ND  ND           
 
Boys Shot Put Varsity
=========================================================================
        City: % 51-03.25  5/2003      Max Dedmond, Thompkins                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clutier, Jalon               Cedar Hall          38-11.25   39-05.75  
      39-05.75  37-07.25  37-11.25           
  2 Young, Armarion              Washington          37-02.00   38-04.25  
      34-04  35-06.25  38-04.25           
  3 Boberg, Jacob                Thompkins           37-01.25   36-11.75  
      35-06  36-11.75  35-07           
  4 Adams, Jerryon               Cedar Hall          35-10.00   36-03.50  
      33-11.25  35-06.50  36-03.50           
  5 Mercer, Aiden                Plaza Park          35-11.00   35-07.50  
      35-07.50  29-01.75  31-04           
  6 Hood, Jerome                 Lodge               33-05.00   35-01.50  
      33-02  34-06.75  35-01.50           
  7 Green, Caleb                 Perry Hts.          33-07.00   33-11.50  
      27-01.50  31-05  33-11.50           
  8 Marx, Fraymann               Helfrich            34-00.00   33-05.00  
      31-06.75  33-05  32-01.50           
 
Boys 100 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 11.30  5/1992      Ricky Coleman, McGary                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnett, Jonas               Helfrich               12.81      12.47  
  2 Durden, Kalil                Plaza Park             13.50      13.15  
  3 Morikawa, Tetsuya            North JH               13.27      13.24  
  4 Garris, Aaron                Thompkins              13.04      13.25  
  5 Gibson, Edgerinn             Thompkins              13.25      13.56  
  6 Williams, Tasco              Washington             14.05      13.71  
  7 Diaz, Rojelio                Cedar Hall             12.76      13.84  
  8 Bush, Debryan                Lodge                  14.38      14.25  
 
Boys 200 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 23.74  5/1997      Daniel Terry, McGary                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnett, Jonas               Helfrich               26.99      25.75  
  2 King, Dylan                  Thompkins              26.96      26.96  
  3 McGregor, Gilbert            Thompkins              27.20      27.36  
  4 Morikawa, Tetsuya            North JH               27.85      28.14  
  5 Maxwell, Tyliek              McGary                 30.17      28.82  
  6 Thomas, Xavier               McGary                 29.88      30.20  
  7 Davis, Jabar                 Washington             30.89      30.29  
 
Boys 400 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 56.40  5/1998      Carlos Rodgers, Plaza Park                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Aiden              Plaza Park           1:04.30    1:00.26  
  2 Gibson, Edgerinn             Thompkins            1:02.84    1:02.04  
  3 Brown, Tony                  Plaza Park           1:07.20    1:04.88  
  4 Gehlhausen, Cameron          North JH             1:08.20    1:05.02  
  5 Watkins, Nick                Plaza Park           1:07.00    1:05.19  
  6 Fadare, Noah                 Washington           1:08.10    1:08.87  
  7 Freeman, Zachery             Cedar Hall           1:11.66    1:08.90  
  8 Blythe, Chase                North JH             1:11.87    1:13.12  
 
Boys 800 Meter Run Reserve
=========================================================================
        City: % 2:15.60  5/2006      Evan Brinkmeyer, Perry Hts.               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diekmann, Luke               Perry Hts.           2:26.54    2:26.36  
  2 Myers, Tyler                 North JH             2:29.89    2:31.69  
  3 Vertein, Jericho             Plaza Park           2:45.10    2:33.71  
  4 McReynolds, Koston           Helfrich             2:36.50    2:35.50  
  5 Traylor, Zack                Helfrich             2:37.30    2:35.66  
  6 Watkins, Luke                Plaza Park           2:42.30    2:37.40  
  7 Bultitude, Issac             Thompkins            2:42.87    2:41.39  
  8 Fulkerson, Ethan             North JH             2:45.62    2:43.95  
 
Boys 1600 Meter Run Reserve
=========================================================================
        City: % 5:10.50  5/2008      Chaz Wisuri, Plaza Park                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Myers, Tyler                 North JH             5:21.10    5:18.02  
  2 Hooten, Alex                 Thompkins            5:42.87    5:22.44  
  3 Traylor, Zack                Helfrich             5:47.59    5:37.15  
  4 McClarney, Connor            Helfrich             5:53.66    5:43.44  
  5 Nolan, Alex                  Perry Hts.           5:52.70    5:46.06  
  6 Smith, Nathan                North JH             5:51.93    5:51.76  
  7 Wilson, Evan                 Plaza Park           5:53.81    5:53.87  
  8 Hildenbrand, Gabe            Plaza Park           5:59.97    6:07.52  
 
Boys 100 Meter Hurdles Reserve
=========================================================================
        City: % 14.35  5/2001      Dominque Gilbert, Washington                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Durden, Kalil                Plaza Park             18.01      18.28  
  2 Lee, Grant                   Thompkins              18.15      18.65  
  3 Fox-Boone, Deylan            Washington             17.50      18.80  
  4 Robb, Austin                 Cedar Hall             18.29      19.09  
  5 Greene, Alek                 Helfrich               19.65      19.39  
  6 Meece, Justin                Perry Hts.             19.39      19.73  
  7 Roache, Hayden               Plaza Park             19.77      19.77  
  8 Pritchett, Steven            Thompkins              19.50      19.90  
 
Boys 4x100 Meter Relay Reserve
=========================================================================
        City: % 49.80  5/1989      Glenwood                                    
                       Morgan, Taylor, Jones, Clay                       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompkins  'A'                                      53.22      51.90  
     1) Garris, Aaron                   2) McGregor, Gilbert              
     3) King, Dylan                     4) Dean, Evan                     
     5) Gibson, Edgerinn                6) Lee, Grant                     
     7) Howard, Kai                     8) Guin, Justis                   
  2 Helfrich Park  'A'                                  54.10      52.18  
     1) Burnett, Jonas                  2) Clark, Alex                    
     3) Babb, Liam                      4) Wolters, Pierce                
     5) Woehler, Michael                6)                                
  3 North JH  'A'                                       55.98      54.22  
     1) Mears, Daelin                   2) Mascoe, Dashawn                
     3) Morikawa, Tetsuya               4) Blythe, Chase                  
     5) Gehlhausen, Cameron             6) Stawiarski, Gabe               
  4 Washington  'A'                                     56.10      54.41  
     1) Williams, Tasco                 2) Williams, Xzavian              
     3) Fox-Boone, Deylan               4) Davis, Jabar                   
  5 Plaza Park  'A'                                     57.00      54.60  
     1) Durden, Kalil                   2) Dumay, Eberge                  
     3) Caines, Josh                    4) Heim, Luke                     
     5) Watkins, Luke                   6)                                
  6 Cedar Hall  'A'                                     59.74      55.68  
     1) Diaz, Rojelio                   2) Adams, Bryant                  
     3) McClernon, Chrisopher           4) Freeman, Zachery               
     5) Wiley, Steven                   6)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay Reserve
=========================================================================
        City: % 4:05.13  5/2001      Thompkins                                 
                         R. Dillman, B. Joyce, B. Mangold, J. Nussmeier    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Plaza Park  'A'                                   4:30.00    4:25.91  
     1) Vertein, Jericho                2) Hamilton, Aiden                
     3) Watkins, Nick                   4) Brown, Tony                    
     5) Watkins, Luke                   6) Wilson, Evan                   
     7) Clements, Kaden                 8)                                
  2 Thompkins  'A'                                    4:36.71    4:31.10  
     1) Gibson, Edgerinn                2) Nance, Jordan                  
     3) Boberg, Joshua                  4) Hooten, Alex                   
     5) Bultitude, Issac                6) Lee, Grant                     
     7) McGregor, Gilbert               8) Garris, Aaron                  
  3 North JH  'A'                                     4:41.54    4:36.22  
     1) Mears, Daelin                   2) Blythe, Chase                  
     3) Myers, Tyler                    4) Gehlhausen, Cameron            
     5) Smith, Nathan                   6) Joyner, Adren                  
  4 Washington  'A'                                   4:53.80    4:36.25  
     1) Fox-Boone, Deylan               2) Williams, Xzavian              
     3) Fadare, Noah                    4) Davis, Jabar                   
  5 Helfrich Park  'A'                                4:41.10    4:38.78  
     1) Traylor, Zack                   2) Johnston, Ayden                
     3) McReyolds, Koston               4) Clark, Alex                    
     5) Motz, Garrett                   6)                                
 
Boys High Jump Reserve
=========================================================================
        City: %  5-09  5/2008      Jaylen Chambers, Oak Hill                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamilton, Aiden              Plaza Park           4-10.00    4-10.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 Maynard, Isaac               Perry Hts.           4-10.00    4-08.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O   XO  XXX 
  3 Wiley, Steven                Cedar Hall           4-09.00   J4-08.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Johnson, Achilies            Washington           4-04.00    4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXX 
  4 Joyner, Adren                North JH             4-06.00    4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXX 
  6 Greene, Alek                 Helfrich             4-06.00   J4-06.00  
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Nance, Jordan                Thompkins            4-03.00    4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
        O   XO  XXX 
  8 Wilkerson, Brennan           Plaza Park           4-06.00    4-02.00  
     4-02 4-04 
       XO  XXX 
 -- Lee, Grant                   Thompkins            4-03.00         NH  
     4-02 
      XXX 
 
Boys Long Jump Reserve
=========================================================================
        City: % 18-01  5/1992      Ricky Coleman, McGary                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Diekmann, Luke               Perry Hts.          16-01.00   15-07.50  
      15-07.50  15-07  15-07.50           
  2 Garris, Aaron                Thompkins           13-10.00   15-07.00  
      15-07  15-07  12-02           
  3 Clark, Alex                  Helfrich            15-00.50   15-04.00  
      14-11  15-04  14-04           
  4 Johnston, Ayden              Helfrich            13-10.00   14-00.00  
      12-11  13-03  14-00           
  5 Robb, Austin                 Cedar Hall          12-11.00   13-11.00  
      13-09.50  13-07  13-11           
  6 Renshaw, Max                 Perry Hts.          13-11.00   13-10.50  
      13-06  13-10  13-10.50           
  7 Maxwell, Tyliek              McGary              14-06.50   13-10.00  
      13-10  13-01  13-07           
  8 Watkins, Nick                Plaza Park          13-06.50   13-09.00  
      13-09  13-01  12-00.50           
 
Boys Shot Put Reserve
=========================================================================
        City: % 43-05  5/2008      Taylor Mathis, Perry Hts                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bell, Max                    Perry Hts.          36-10.50   34-10.00  
      31-10  31-11.25  34-10           
  2 McGregor, Gilbert            Thompkins           33-07.50   32-02.00  
      30-09  32-02  31-00.50           
  3 Babb, Liam                   Helfrich            28-03.00   30-11.25  
      25-07.50  30-02.25  30-11.25           
  4 Wolters, Pierce              Helfrich            28-01.00   30-10.00  
      29-05  30-10  30-08.25           
  5 Stewart, Ashon               Washington          25-07.00   29-01.00  
      28-07  26-02.50  29-01           
  6 Sale, Gunner                 North JH            26-07.75   27-07.00  
      27-03.50  25-09.50  27-07           
  7 Huffman, Aidan               Helfrich            24-10.00   26-00.00  
      26-00  24-03.75  23-05.50           
  8 Maynard, Isaac               Perry Hts.          25-04.50   24-02.50  
      24-02.50  23-05  22-10.50           
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) North JH                    86        2) Thompkins                  82   
    3) Plaza Park                  64        4) Perry Heights              58   
    5) Lodge                       43        6) Cedar Hall                 30   
    7) Helfrich Park               23        8) Washington                 20   
    9) McGary                       4       10) Glenwood                    2   
 
                Men - Reserve - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Thompkins                   86        2) Helfrich Park              83   
    3) Plaza Park                  78        4) North JH                   58.50
    5) Perry Heights               49        6) Washington                 32.50
    7) Cedar Hall                  22        8) McGary                      9   
    9) Lodge                        1