Licensed to Evansville Harrison High School
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/9/2017 06:42 PM
             2017 MS Varsity & Reserve  City Track Meet - 5/9/2017             
                              Central High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 12.51  5/1995      LaToya Jagoe, Washington                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Lander, Mallory              Washington             13.25      13.38  
  2 McGuire, Hope                Helfrich               13.13      13.39  
  3 Miles, Shemijah              Thompkins              13.61      13.84  
  4 Stinson, Bre'nae             Thompkins              13.60      13.94  
  5 Fehrenbacher, Naitile        Thompkins              13.71      13.97  
  6 Hux, Alexa                   North JH               13.88      14.27  
  7 McBaine, Mi'Asia             Glenwood               14.77      14.50  
  8 Kelle, Raelyn                Helfrich               14.84      14.61  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 26.85  5/2014      Jordon Toney, Plaza Park                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McGuire, Hope                Helfrich               29.90      28.10  
  2 Stinson, Bre'nae             Thompkins              29.30      28.11  
  3 Miles, Shemijah              Thompkins              29.85      29.12  
  4 Fehrenbacher, Naitile        Thompkins              29.37      29.68  
  5 Toliver, Samiya              North JH               30.37      29.75  
  6 Kelle, Raelyn                Helfrich               31.50      30.89  
  7 Rudolph, Gloria              Helfrich               32.07      33.66  
  8 Kuenzli, Sophie              Plaza Park             38.57      35.86  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=========================================================================
        City: % 1:00.72  5/2011      Sariah Bradley, Lincoln                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fehrenbacher, Naitile        Thompkins            1:08.87    1:07.64  
  2 Hawkins, Rasjae              Washington           1:09.30    1:10.38  
  3 Ray, Katie                   Thompkins            1:13.37    1:10.96  
  4 Powell, Alyssa               North JH             1:13.23    1:11.67  
  5 Harris, Tyesha               Glenwood             1:13.80    1:14.04  
  6 Husk, Kayleigh               Washington           1:17.30    1:16.45  
  7 Woodhouse, Aaliyah           North JH             1:15.31    1:21.48  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
        City: % 2:29.30  5/1985      Nichole Bunting, McGary                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Talaysha             Lodge                2:49.50    2:46.96  
  2 Smith, Ma'Ling               Washington           2:50.40    2:54.83  
  3 Rudolph, Gloria              Helfrich             3:15.19    2:56.22  
  4 Aman, Madison                Plaza Park           2:58.60    2:56.36  
  5 LeBarron, Kayla              Thompkins            2:57.76    2:59.31  
  6 Perez, Aranza                North JH             3:04.20    3:00.13  
  7 Wells, Kellie                North JH             3:09.58    3:18.94  
  8 Mann, Caitlin                North JH             3:08.00    3:24.96  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
        City: % 5:33.10  5/9/2012    Michaela Ward, North JH                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mattes, Hunter               Helfrich             6:40.57    6:34.70  
  2 Rudolph, Gloria              Helfrich             7:18.46    6:46.64  
  3 Mann, Caitlin                North JH             7:04.32    7:03.48  
  4 Harter-Martin, Bailey        North JH             7:15.68    7:17.59  
  5 Wells, Kellie                North JH             7:30.12    7:22.49  
  6 Hazelwood, Kylie             Thompkins            9:32.92    9:47.93  
  7 Steinhart, Abbie             Helfrich             8:53.20    9:55.68  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
        City: % 15.12  5/2010      Clair Storbel, Plaza Park                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Ashlyn              North JH               17.72      18.37  
  2 Hux, Alexa                   North JH               18.57      18.55  
  3 Deig, Tori                   Helfrich               19.05      18.80  
  4 James, Hadley                Plaza Park             19.04      18.93  
  5 Ivy, Kaylee                  Thompkins              18.21      19.04  
  6 Lansdale, Anna Belle         North JH               18.41      19.17  
  7 Ragland, Jazmine             Plaza Park             18.51      19.93  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=========================================================================
        City: % 53.07  5/13/2014   North JH                                    
                       S. Kelley, A. McTier, M. Wilson, H. Bowman        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompkins  'A'                                      56.03      55.05  
     1) Stinson, Bre'nae                2) Miles, Shemijah                
     3) Carr, Kaija                     4) Ivy, Kaylee                    
     5) Fehrenbacher, Naitile           6) Jaques, Madison                
     7) Ray, Katie                      8) LeBarron, Kayla                
  2 North JH  'A'                                       55.89      55.98  
     1) Hux, Alexa                      2) Johnson, Ashlyn                
     3) Baker, Toriana                  4) Toliver, Samiya                
     5) Stinson, Kada                   6) Wortman, Abby                  
  3 Helfrich Park  'A'                                1:58.40      56.23  
     1) Eagan, Madi                     2) Meyer, Reece                   
     3) Kelle, Raelyn                   4) McGuire, Hope                  
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=========================================================================
        City: % 4:26.10  5/1993      Helfrich Park                             
                         L. Will, L. Will, J. Williams, B. Broerman        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thompkins  'A'                                    5:02.02    4:55.00  
     1) LeBarron, Kayla                 2) LeBarron, Kiersten             
     3) Ivy, Kaylee                     4) Ray, Katie                     
     5) Fehrenbacher, Naitile           6) Stinson, Bre'nae               
     7) Carr, Kaija                     8) Lanaan, Winter                 
  2 Washington  'A'                                   5:06.40    5:02.58  
     1) Smith, Ma'Ling                  2) Husk, Kayleigh                 
     3) Floyd, Dre'Auna                 4) Hawkins, Rasjae                
  3 Helfrich Park  'A'                                5:10.80    5:19.88  
     1) Beyers, Lily                    2) Meyer, Reece                   
     3) Eagan, Madi                     4) Gollaher, Anna                 
  4 North JH  'A'                                     5:33.61    5:19.93  
     1) Powell, Alyssa                  2) Phillips, Anna                 
     3) Julian, Rylee                   4) Waller, Aalayah                
     5) Murphy, Aaliyah                 6)                                
  5 Plaza Park  'A'                                   5:48.50    5:27.56  
     1) Aman, Madison                   2) Garcia, Haley                  
     3) Hardesty, Le'Tiesha             4) James, Hadley                  
     5) Landours, Sionna                6)                                
 
Girls High Jump Varsity
=========================================================================
        City: %  5-01  5/1998      Danelle Carter, Thompkins                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBarron, Kayla              Thompkins            4-08.00    4-06.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Wilson, Mariah               North JH             4-08.00   J4-06.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Ragland, Jazmine             Plaza Park           4-02.00    4-04.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Lansdale, Anna Belle         North JH             4-03.00   J4-04.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
       XO  XXO  XXO   XO  XXX 
  5 Cole, Xavieria               Helfrich             4-00.00    4-02.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O  XXX 
  6 Deig, Tori                   Helfrich             4-02.00   J4-02.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O   XO   XO  XXX 
  7 Lasher, Rylee                North JH             4-03.00   J4-02.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O   XO  XXO  XXX 
 
Girls Long Jump Varsity
=========================================================================
        City: % 17-07  5/2011      Yamani Hunter, Lodge                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lander, Mallory              Washington          14-07.50   14-01.50  
      13-07  14-01.50  13-06           
  2 Miller, Talaysha             Lodge               12-05.50   13-11.00  
      12-01  13-11  13-07.50           
  3 Carr, Kaija                  Thompkins           12-04.00   13-09.50  
      13-09.50  12-10.50  ND           
  4 Brennan, Kaleise             Thompkins           12-11.00   13-04.50  
      13-03  13-03.50  13-04.50           
  5 Wilson, Mariah               North JH            11-07.00   13-03.00  
      13-03  12-06  12-11           
  6 Deig, Tori                   Helfrich            11-06.00   12-02.50  
      11-09.25  12-02.50  10-11           
  7 Lansdale, Anna Belle         North JH            11-08.00   12-01.00  
      11-06  11-07  12-01           
  8 Steinhart, Abbie             Helfrich            10-08.00   11-11.00  
      11-11  11-08  10-03           
 
Girls Shot Put Varsity
=========================================================================
        City: % 40-03  5/11/2005                                               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Amaya                Cedar Hall          32-04.00   33-04.00  
      31-02.25  33-02.75  33-04           
  2 Smelser, Nevaeh              Washington          30-09.00   30-11.75  
      28-01  30-11.75  30-07.25           
  3 Hobbs, Morgan                Helfrich            32-04.00   30-09.50  
      29-08.25  30-02.75  30-09.50           
  4 Gollaher, Anna               Helfrich            32-09.00  J30-09.50  
      30-09.50  28-11.50  29-06.75           
  5 Cole, Xavieria               Helfrich            29-08.00   29-01.50  
      28-00.25  28-08.25  29-01.50           
  6 Brennan, Kaleise             Thompkins           29-07.00   27-10.25  
      27-10.25  26-07.75  27-05.50           
  7 Francois, Melody             North JH            27-11.00   26-06.25  
      26-06.25  26-05  25-04           
  8 Naas, Libby                  Perry Hts.          27-09.50   26-03.75  
      26-01.50  25-06.75  26-03.75           
 
Girls 100 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 12.60  5/1994      LaToya Jagoe, Washington                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wallace, Any'Trionna         Cedar Hall             13.60      13.29  
  2 Drain, Delicia               Thompkins              14.13      14.21  
  3 Bell, Hope                   Helfrich               13.93      14.26  
  4 Simpson, Faith               Washington             13.98      14.33  
  5 Coultas, Brooklyn            Plaza Park             14.34      14.62  
  6 Smith, Alexia                Lodge                  14.38      14.70  
  7 Johnson, Taylor              Perry Hts.             14.19      15.01  
  8 Roll, Sophia                 North JH               14.43      15.33  
 
Girls 200 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 26.16  5/13/2014   Hya Haywood, Thompkins                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wallace, Any'Trionna         Cedar Hall             29.38      27.93  
  2 Drain, Delicia               Thompkins              29.70      29.07  
  3 Smith, Alexia                Lodge                  31.40      29.56  
  4 Bell, Hope                   Helfrich               29.90      30.06  
  5 Leathers, Carlasia           Washington             30.20      30.74  
  6 Knuckles, Raniya             McGary                 31.68      30.94  
  7 Buttry, Abigayle             North JH               31.08      31.72  
  8 Zellerino, Sydney            Thompkins              32.52      31.95  
 
Girls 400 Meter Dash Reserve
=========================================================================
        City: % 1:03.90  5/2010      Kennedy Madison, Glenwood                 
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Charli               Helfrich             1:09.20    1:08.32  
  2 Taylor, Emily                Helfrich             1:13.50    1:13.23  
  3 Dickens, Kilee               North JH             1:15.45    1:14.15  
  4 Smith, Maria                 North JH             1:16.42    1:14.67  
  5 Devillez, Maiah              Plaza Park           1:15.30    1:16.29  
  6 Kemper, Lillian              North JH             1:16.44    1:16.47  
  7 Wagner, Tamar                Lodge                1:15.60    1:16.48  
  8 Hyde, Leslie                 Perry Hts.           1:17.77    1:19.42  
 
Girls 800 Meter Run Reserve
=========================================================================
        City: % 2:37.70  5/1988      Jenny Nelson, Plaza Park                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miller, Charli               Helfrich             2:50.70    2:46.17  
  2 Rowe, Emma                   Perry Hts.           2:55.91    2:48.85  
  3 Orengo, Addison              Plaza Park           2:59.60    2:56.35  
  4 Willett, Taylor              Perry Hts.           2:53.16    2:58.18  
  5 Yates, Lexi                  Helfrich             3:14.20    3:04.69  
  6 Handley, Karly               Glenwood             3:15.00    3:06.24  
  7 Wytovak, Hayley              Thompkins            3:01.91    3:06.46  
  8 Sweeney, Abaigail            North JH             2:59.18    3:12.39  
 
Girls 1600 Meter Run Reserve
=========================================================================
        City: % 5:38.61  5/2010      Hayley Cobbs, Plaza Park                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shaddrick, MacKenzie         Perry Hts.           6:22.69    6:09.51  
  2 Doty, Grace                  Washington           6:50.30    6:20.83  
  3 Willett, Taylor              Perry Hts.           6:32.92    6:33.33  
  4 Kloc, Dionna                 Thompkins            7:01.92    6:55.09  
  5 Coe, Kate                    North JH             6:39.50    6:58.03  
  6 Sibbitt, Mallory             Helfrich             7:32.60    7:30.41  
 -- VanBibber, Kenley            Plaza Park           6:42.20         DQ  
 
Girls 100 Meter Hurdles Reserve
=========================================================================
        City: % 16.67  5/2001      Katie Johnson, Harwood                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pogue, Katie                 North JH               19.77      19.41  
  2 Leathers, Carlasia           Washington             20.88      19.83  
  3 Killabrew, Sanyia            Perry Hts.             20.50      20.21  
  4 Tichenor, Jasmine            Plaza Park             21.08      21.14  
  5 Thomas, Sierra               Thompkins              20.40      21.80  
  6 Gustin, Tessa                Helfrich               22.56      22.16  
  7 Williams, Mariah             Helfrich               22.46      22.27  
  8 Fegan, Abby                  Thompkins              20.29      22.58  
 
Girls 4x100 Meter Relay Reserve
=========================================================================
        City: % 54.34  5/2009      Oak Hill                                    
                       C. McMiller, H. Sulawske, E. Baker, S. Smith      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Helfrich Park  'A'                                  57.90      57.00  
     1) Bell, Hope                      2) Meritt, Kaleigh                
     3) Garland, Alexandria             4) Miller, Charli                 
     5) Pender, Ayana                   6)                                
  2 Plaza Park  'A'                                     56.80      57.18  
     1) Coultas, Brooklyn               2) Nalley, Johanna                
     3) Sutton, Aaliyah                 4) Tichenor, Jasmine              
     5) Bayer, Madison                  6)                                
  3 Thompkins  'A'                                      58.90      57.94  
     1) Drain, Delicia                  2) McDaniel, Kylie                
     3) Zellerino, Sydney               4) Steinbeck, Jayda               
  4 Perry Heights  'A'                                  58.59      59.21  
     1) Johnson, Taylor                 2) Killabrew, Sanyia              
     3) Behme, Anne                     4) McClain, Alyssa                
  5 Cedar Hall  'A'                                   1:07.05    1:07.77  
     1) Talleyrand, Neveah              2) Davis, Kyleah                  
     3) McKinney, Abbie Jo              4) Allen, Jordan                  
     5) LaChance, Anslee                6)                                
 -- North JH  'A'                                     1:00.84         DQ  
     1) Epps, Madison                   2) Koberstein, Madelyn            
     3) Kemper, Lillian                 4) Roll, Sophia                   
     5) Gray, Kiana                     6) Trogdon, Kailey                
     7) Smith, Maria                    8)                                
 
Girls 4x400 Meter Relay Reserve
=========================================================================
        City: % 4:20.46  5/2010      Glenwood                                  
                         A. Thompson, Y. Hunter, K. McIntosh, K. Madison   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perry Heights  'A'                                5:18.04    5:08.39  
     1) Shaddrick, MacKenzie            2) Behme, Anne                    
     3) Hyde, Leslie                    4) Willett, Taylor                
     5) Rowe, Emma                      6)                                
  2 Plaza Park  'A'                                   5:25.00    5:14.69  
     1) Devillez, Maiah                 2) Orengo, Addison                
     3) VanBibber, Kenley               4) Virgin, Lily                   
     5) Lakatos, Maddie                 6) White, Aaliyah                 
  3 North JH  'A'                                     5:33.65    5:14.95  
     1) Kemper, Lillian                 2) Coe, Kate                      
     3) Dombrowski, Claire              4) Sweeney, Abaigail              
     5) Trogdon, Kailey                 6) Smith, Maria                   
  4 Helfrich Park  'A'                                5:26.00    5:15.27  
     1) Yates, Lexi                     2) Williams, Kylianna             
     3) Taylor, Emily                   4) Pender, Ayana                  
     5) Redd, Samantha                  6)                                
  5 Thompkins  'A'                                    5:35.88    5:29.00  
     1) Poehlein, Amber                 2) Johnson, Mya                   
     3) Kloc, Dionna                    4) Tedrow, Ashley                 
 
Girls High Jump Reserve
=========================================================================
        City: %  5-00  5/2007      Ellen Kendall, Oak Hill                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pogue, Katie                 North JH             4-09.00    4-08.00  
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    O    P    P    P    P    P  XXO  XXX 
  2 Hape, Mia                    Perry Hts.           4-00.00    4-02.00  
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Meritt, Kaleigh              Helfrich             4-00.00    4-00.00  
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Thomas, Sierra               Thompkins            3-06.00    3-10.00  
     3-06 3-08 3-10 4-00 
        O    O    O  XXX 
  5 Cheshire, Lucee              Helfrich             3-08.00    3-06.00  
     3-06 3-08 
        O  XXX 
 
Girls Long Jump Reserve
=========================================================================
        City: % 16-03.25  5/2010      Yamani Hunter                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coultas, Brooklyn            Plaza Park          15-00.50   15-01.00  
      15-01  14-03.50  14-04.50           
  2 Pogue, Katie                 North JH            14-05.00   14-00.50  
      13-11.50  14-00.50  13-09           
  3 Tichenor, Jasmine            Plaza Park          13-01.00   12-07.00  
      12-07  12-06  11-09.50           
  4 Hardison, Jenna              Helfrich            12-03.00   12-03.00  
      12-03  10-11  11-09.50           
  5 Smith, Alexia                Lodge               12-01.50   12-01.00  
      12-01  11-08  10-06.50           
  6 Smith, Maria                 North JH            12-00.00   11-01.00  
      ND  ND  11-01           
  7 Wallace, Any'Trionna         Cedar Hall          10-04.00   10-06.00  
      9-10  10-06  9-01           
 -- Blane, Jalia                 North JH            10-10.00         ND  
      ND  ND  ND           
 
Girls Shot Put Reserve
=========================================================================
        City: % 36-05.50  5/2000      Monica Sutton, Plaza Park                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac, Kat                   Perry Hts.          24-07.00   28-00.00  
      25-04.25  26-09  28-00           
  2 Bedel, Kylie                 North JH            28-10.50   27-02.75  
      22-07.25  25-00.50  27-02.75           
  3 Hape, Mia                    Perry Hts.          28-05.50   27-00.25  
      24-10  27-00.25  26-11.50           
  4 Hart, Sydney                 Helfrich            26-09.00   26-11.00  
      26-01.50  26-11  26-10.50           
  5 Hardison, Jenna              Helfrich            25-01.00   26-08.75  
      24-04  24-11.50  26-08.75           
  6 Logan, Torai                 McGary              23-00.00   26-08.50  
      24-03  26-08.50  24-08.75           
  7 Garrett, Trinity             McGary              25-00.00   26-07.75  
      25-10  24-11  26-07.75           
  8 Shaddrick, MacKenzie         Perry Hts.          24-09.00   24-11.50  
      24-11.50  24-06.50  24-06           
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Thompkins                  105        2) Helfrich Park              94   
    3) North JH                    92        4) Washington                 55   
    5) Plaza Park                  23        6) Lodge                      18   
    7) Cedar Hall                  10        8) Glenwood                    6   
    9) Perry Heights                1                                           
 
              Women - Reserve - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Helfrich Park               90        2) Perry Heights              78   
    3) North JH                    67        4) Plaza Park                 51   
    5) Thompkins                   44        6) Cedar Hall                 26   
    7) Washington                  25        8) Lodge                      15   
    9) McGary                       8       10) Glenwood                    3