Licensed to Evansville Harrison High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2018 09:47 AM
             2018 MS Varsity & Reserve  City Track Meet - 5/8/2018             
                              Central High School                              
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Garris, Aaron                Thompkins              12.76      12.13   10   
  2 Clark, Alex                  Helfrich               12.73      12.35    8   
  3 Rogers, Malik                Plaza Park             12.89      12.36    6   
  4 Brodie, Ray                  Helfrich               12.95      12.56    5   
  5 Gibson, Edgerinn             Thompkins              13.09      12.60    4   
  6 Caddell, Ryan                North JH               12.98      12.62    3   
  7 Freeman, Zachery             Cedar Hall             13.07      13.46    2   
  8 Robertson, Preston           Helfrich               13.25      14.07    1   
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuhs, Alex                   Lodge                  25.74      24.52   10   
  2 Rogers, Malik                Plaza Park             26.58      25.30    8   
  3 Bailey, Marcus               Lodge                  26.69      25.78    6   
  4 Caddell, Ryan                North JH               25.95      25.81    5   
  5 King, Dylan                  Thompkins              26.34      25.87    4   
  6 Norris, Julian               Washington             26.40      25.92    3   
  7 Tavares, Conner              North JH               27.63      26.33    2   
  8 Rothschild, Bryce            Thompkins              26.11      26.44    1   
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hamilton, Aiden              Plaza Park             58.06      57.21   10   
  2 Watkins, Nick                Plaza Park             59.07      58.33    8   
  3 Gibson, Edgerinn             Thompkins              58.80      58.79    6   
  4 Odney, Owen                  Thompkins            1:02.32      59.54    5   
  5 Stuckey, Sawyer              Plaza Park           1:00.91    1:00.81    4   
  6 Price, Tori                  Lodge                1:00.86    1:01.98    3   
  7 Gehlhausen, Cameron          North JH             1:04.48    1:02.60    2   
  8 Mitchell, Justus             Thompkins            1:03.53    1:03.44    1   
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McMurray, Jim                North JH             2:17.77    2:15.47   10   
  2 Hooten, Alex                 Thompkins            2:24.88    2:21.61    8   
  3 Ajibade, Jameer              Washington           2:33.30    2:23.69    6   
  4 Wilson, Evan                 Plaza Park           2:23.24    2:25.21    5   
  5 Zimmerman, Tyler             North JH             2:31.14    2:25.22    4   
  6 Nolan, Alex                  Perry Hts.           2:33.17    2:27.39    3   
  7 McReynolds, Koston           Helfrich             2:28.33    2:30.05    2   
  8 Martin, Jake                 Plaza Park           2:35.23    2:31.35    1   
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McMurray, Jim                North JH             5:12.50    5:05.48   10   
  2 Hooten, Alex                 Thompkins            5:10.40    5:15.33    8   
  3 Nolan, Alex                  Perry Hts.           5:25.80    5:16.56    6   
  4 Zimmerman, Tyler             North JH             5:34.40    5:18.99    5   
  5 Robbins, Jalen               Helfrich             5:57.39    5:27.43    4   
  6 McClarney, Connor            Helfrich             6:14.73    5:37.89    3   
  7 Shade, Rosendo               McGary               6:19.57    6:06.46    2   
  8 Dominguez, Jose              Lodge                6:21.01    6:16.85    1   
 
Boys 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuhs, Alex                   Lodge                  15.89      15.17   10   
  2 Fox-Boone, Deylan            Washington             17.00      16.71    8   
  3 White, DeMontez              Helfrich               18.20      17.06    6   
  4 Wiley, Steven                Cedar Hall             17.53      17.28    5   
  5 Pritchett, Steven            Thompkins              17.67      17.41    4   
  6 Lee, Grant                   Thompkins              18.34      17.90    3   
  7 Stewart, Ashon               Washington             18.65      18.77    2   
  8 Freeman, Zachery             Cedar Hall             18.72      19.76    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompkins  'A'                                      50.10      49.10   10   
     1) King, Dylan                     2) Rothschild, Bryce              
     3) McGregor, Gilbert               4) Garris, Aaron                  
  2 Lodge  'A'                                          49.46      49.66    8   
     1) Bush, Debryan                   2) Bailey, Marcus                 
     3) Price, Tori                     4) Kuhs, Alex                     
  3 Washington  'A'                                     50.00      49.71    6   
     1) Johnson, Achilles               2) Norris, Julian                 
     3) Williams, Tasco                 4) Fox-Boone, Deylan              
  4 North JH  'A'                                       49.84      50.59    5   
     1) Mears, Daelin                   2) Sheriff, Jonah                 
     3) Powers, Carson                  4) Tavares, Conner                
  5 Helfrich Park  'A'                                  52.45      51.20    4   
     1) Robertson, Preston              2) White, DeMontez                
     3) Brodie, Ray                     4) Clark, Alex                    
  6 Perry Heights  'A'                                  53.92      54.12    3   
     1) Buck, Jonathon                  2) Tinson, Kabryen                
     3) Jimoh, Abdel                    4) Fox, Blaize                    
  7 Plaza Park  'A'                                     55.43      58.58    2   
     1) Bennett, Tyler                  2) Durden, Kalil                  
     3) Martin, Jake                    4) Sanders, Chrome                
  8 Cedar Hall  'A'                                     57.09      58.92    1   
     1) McClernon, Chrisopher           2) Freeman, Zachery               
     3) Stone, Bryson                   4) Barker, Dalton                 
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Plaza Park  'A'                                   4:09.21    3:56.90   10   
     1) Bennett, Tyler                  2) Hamilton, Aiden                
     3) Martin, Jake                    4) Stuckey, Sawyer                
  2 North JH  'A'                                     4:13.80    4:10.80    8   
     1) Fulkerson, Ethan                2) Powers, Carson                 
     3) Gehlhausen, Cameron             4) McMurray, Jim                  
  3 Helfrich Park  'A'                                4:38.27    4:27.70    6   
     1) Johnston, Ayden                 2) McClarney, Connor              
     3) Robbins, Jalen                  4) McReynolds, Koston             
  4 Lodge  'A'                                        4:37.34    4:37.60    5   
     1) Vasquez, Jayson                 2) Ford, James                    
     3) Pace, Xavier                    4) Price, Tori                    
  5 Perry Heights  'A'                                5:17.10    4:53.20    4   
     1) Schippert, Gavin                2) Vogel, Sam                     
     3) Buck, Jonathon                  4) Peck, Chris                    
  6 Cedar Hall  'A'                                   5:34.00    5:18.80    3   
     1) Gray, Dayton                    2) Barker, Dalton                 
     3) Fields, Malachi                 4) Stone, Bryson                  
 -- Thompkins  'A'                                    4:14.90         DQ  
     1) Bultitude, Issac                2) Turner, Kaiden                 
     3) Hooten, Alex                    4) Gibson, Edgerinn               
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joyner, Adren                North JH             4-10.00    5-02.00   10   
  2 Johnson, Achilles            Washington           4-10.00   J5-02.00    8   
  3 Maynard, Isaac               Perry Hts.           5-02.00   J5-02.00    6   
  4 Wiley, Steven                Cedar Hall           5-00.00    5-00.00    5   
  5 Shields, Adaireyon           Washington           4-10.00   J5-00.00    3.50
  5 Tinson, Kabryen              Perry Hts.           5-00.00   J5-00.00    3.50
  7 Stewart, Ashon               Washington           4-10.00   J5-00.00    2   
  8 Zimmerman, Tyler             North JH             4-10.00    4-08.00    1   
  9 Stuckey, Sawyer              Plaza Park           4-06.00    4-06.00  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bailey, Marcus               Lodge               18-04.00   18-06.50   10   
  2 Clark, Alex                  Helfrich            17-04.00   18-02.00    8   
  3 Garris, Aaron                Thompkins           16-05.00   17-01.00    6   
  4 Hamilton, Aiden              Plaza Park          16-03.00   16-03.00    5   
  5 Sheriff, Jonah               North JH            15-02.00   15-09.00    4   
  6 Watkins, Nick                Plaza Park          15-06.00   15-08.00    3   
  7 Mears, Daelin                North JH            16-03.00   15-06.00    2   
  8 Rothschild, Bryce            Thompkins           14-11.00   14-00.50    1   
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McElroy, Joseph              Washington          37-00.00   41-04.00   10   
  2 Caddell, Ryan                North JH            36-06.50   37-11.00    8   
  3 Stewart, Ashon               Washington          36-06.50   37-07.00    6   
  4 York, Zach                   Plaza Park          35-03.50   36-00.00    5   
  5 Bochstege, Brayden           Thompkins           34-03.00   33-03.50    4   
  6 Vogel, Sam                   Perry Hts.          34-00.75   33-02.50    3   
  7 Schippert, Gavin             Perry Hts.          32-01.25   32-10.00    2   
 
Boys 100 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burnett, Jonas               Helfrich               12.38      11.70   10   
  2 Diaz, Rojelio                Cedar Hall             12.86      12.46    8   
  3 Clark, Jaiden                Cedar Hall             13.30      12.81    6   
  4 Mascoe, Dashawn              North JH               13.20      12.86    5   
  5 Mcguire, Tywon               Perry Hts.             13.55      12.88    4   
  6 Wathen, Tyler                Plaza Park             13.43      13.02    3   
  7 Wohler, Michael              Helfrich               13.99      13.54    2   
  8 Thomas, Jaiden               Lodge                  14.24      13.71    1   
 
Boys 200 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burnett, Jonas               Helfrich               25.39      24.11   10   
  2 Sherman, Lorenzo             Washington             26.92      26.69    8   
  3 Mascoe, Dashawn              North JH               27.87      27.60    6   
  4 McKinney, Sam                North JH               29.31      27.96    5   
  5 Horn, Asher                  Plaza Park             28.72      27.98    4   
  6 Dean, Evan                   Thompkins              29.24      28.12    3   
  7 Graper, Kole                 Thompkins              28.97      28.16    2   
  8 Heim, Luke                   Plaza Park             29.22      28.64    1   
 
Boys 400 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lucht, Abrham                North JH             1:00.15      58.94   10   
  2 Williams, Nickiel            McGary               1:03.36    1:01.33    8   
  3 Utley, Luke                  North JH             1:04.26    1:03.68    6   
  4 Thomas, Levi                 Plaza Park           1:04.16    1:04.27    5   
  5 Vincent, Cooper              Plaza Park           1:06.49    1:05.09    4   
  6 Ashby, Jace                  Thompkins            1:08.10    1:05.42    3   
  7 Hallam, Jackson              Helfrich             1:06.56    1:05.59    2   
  8 Blythe, Chase                North JH             1:10.91    1:09.19    1   
 
Boys 800 Meter Run Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myers, Tyler                 North JH             2:21.50    2:19.13   10   
  2 Traylor, Zack                Helfrich             2:30.34    2:29.17    8   
  3 Grangier, Liam               North JH             2:33.81    2:31.45    6   
  4 Watkins, Luke                Plaza Park           2:32.02    2:33.20    5   
  5 Fullington, Ayden            Plaza Park           2:41.34    2:35.18    4   
  6 Wilson, Andrew               North JH             2:38.74    2:37.03    3   
  7 Collier, Ethan               Helfrich             2:41.94    2:37.15    2   
  8 White, Lucas                 Thompkins            2:42.05    2:40.15    1   
 
Boys 1600 Meter Run Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myers, Tyler                 North JH             5:02.23    4:56.65   10   
  2 Traylor, Zack                Helfrich             5:48.07    5:22.16    8   
  3 Grangier, Liam               North JH             5:42.80    5:28.41    6   
  4 Hildenbrand, Gabe            Plaza Park           5:42.54    5:29.82    5   
  5 Fullington, Ayden            Plaza Park           6:03.18    5:36.73    4   
  6 White, Lucas                 Thompkins            5:49.41    5:38.34    3   
  7 Wilson, Andrew               North JH             5:55.34    5:47.38    2   
  8 Goodloe, Robert              Helfrich             6:11.92    5:52.79    1   
 
Boys 100 Meter Hurdles Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sherman, Lorenzo             Washington             17.85      17.27   10   
  2 Robb, Austin                 Cedar Hall             18.77      17.42    8   
  3 Greene, Alek                 Helfrich               18.25      17.55    6   
  4 Brown, Dom                   Plaza Park             18.64      18.36    5   
  5 Lucht, Abrham                North JH               19.18      18.46    4   
  6 Wilson, Chaz                 Washington             18.48      18.74    3   
  7 Utley, Luke                  North JH               19.84      19.68    2   
  8 Robinson, Joe                Thompkins              19.71      19.87    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay Reserve
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Helfrich Park  'A'                                  52.22      50.84   10   
     1) Mills, Wesley                   2) Martin, Dylan                  
     3) Wohler, Michael                 4) Burnett, Jonas                 
  2 Cedar Hall  'A'                                     53.40      51.72    8   
     1) Clark, Jaiden                   2) Davis, Troy                    
     3) Diaz, Rojelio                   4) Carter, Dijon                  
  3 North JH  'A'                                       53.41      51.92    6   
     1) Anderson, Jeremy                2) Blythe, Chase                  
     3) McKinney, Sam                   4) Mascoe, Dashawn                
  4 Plaza Park  'A'                                     53.97      53.63    5   
     1) Wathen, Tyler                   2) Horn, Asher                    
     3) Heim, Luke                      4) Thomas, Levi                   
  5 Thompkins  'A'                                      58.03      55.50    4   
     1) Tasa, Brayden                   2) Robinson, Joe                  
     3) Graper, Kole                    4) Dean, Evan                     
  6 Perry Heights  'A'                                  57.39      55.53    3   
     1) Forister, Khall                 2) Mcguire, Tywon                 
     3) Caudill, Dustin                 4) Wigand, Max                    
  7 McGary  'A'                                       1:13.26    1:12.25    2   
     1) Maurer, Kason                   2) Morales, Erick                 
     3) Hampton, Chris                  4) Davidson, Brenden              
 
Boys 4x400 Meter Relay Reserve
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 North JH  'A'                                     4:32.48    4:17.03   10   
     1) Utley, Luke                     2) Blythe, Chase                  
     3) Hisle, Koby                     4) Myers, Tyler                   
  2 Plaza Park  'A'                                   4:24.73    4:17.80    8   
     1) Clements, Kaden                 2) Hildenbrand, Gabe              
     3) Vincent, Cooper                 4) Watkins, Luke                  
  3 Helfrich Park  'A'                                4:35.76    4:27.69    6   
     1) Traylor, Zack                   2) Motz, Garrett                  
     3) Hallam, Jackson                 4) Greene, Alek                   
  4 Perry Heights  'A'                                4:59.69    4:42.16    5   
     1) Martin, Dylan                   2) Mimms, J'Sean                  
     3) Wilzbacher, Ty                  4) Brown, Wyatt                   
  5 Washington  'A'                                   5:01.88    4:52.71    4   
     1) Terry, Miles                    2) Smallwood, Ashton              
     3) Fadare, Noah                    4) Wagner, Elijah                 
  6 Thompkins  'A'                                    5:00.42    5:08.06    3   
     1) King, Nolan                     2) Beaven, Michael                
     3) Schroer, Isaac                  4) White, Lucas                   
  7 McGary  'A'                                       5:27.09    5:16.66    2   
     1) Davis, Alexander                2) Jose, Urias                    
     3) Williams, Nickiel               4) Morales, Erick                 
  8 Cedar Hall  'A'                                   6:25.38    5:54.93    1   
     1) Caine, Aiden                    2) Hutchinson, Chris              
     3) Fletcher, Quenton               4) Carter, Roman                  
 
Boys High Jump Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greene, Alek                 Helfrich             4-10.00    5-02.00   10   
  2 Robb, Austin                 Cedar Hall           4-06.00    4-10.00    8   
  3 Thomas, Levi                 Plaza Park           4-08.00    4-08.00    6   
  4 Summers, Hayden              Perry Hts.           4-06.00   J4-08.00    5   
  5 Carter, Dijon                Cedar Hall           4-06.00   J4-08.00    4   
  6 Lucht, Abrham                North JH             4-08.00    4-06.00    3   
 
Boys Long Jump Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mills, Wesley                Helfrich            15-08.00   17-08.00   10   
  2 Moody, Pagerick              Plaza Park          15-01.00   16-03.00    8   
  3 Horn, Asher                  Plaza Park          14-00.00   14-09.50    6   
  4 Ashby, Jace                  Thompkins           14-01.00   14-09.00    5   
  5 Clark, Jaiden                Cedar Hall          14-05.00   14-04.00    4   
  6 Yeager, Reece                North JH            14-02.00   14-03.50    3   
  7 Wohler, Michael              Helfrich            13-08.00   13-04.50    2   
  8 Curry, Jehmerion             Cedar Hall          13-06.00   12-05.00    1   
 
Boys Shot Put Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Dylan                Helfrich            39-04.50   41-02.50   10   
  2 Wathen, Tyler                Plaza Park          32-08.50   35-01.50    8   
  3 White, Avion                 Cedar Hall          32-11.75   33-06.00    6   
  4 Curl, Kyle                   Perry Hts.          29-05.25   31-05.00    5   
  5 Smallwood, Ashton            Washington          26-09.00   29-07.50    4   
  6 Hall, Keith                  Plaza Park          28-07.00   26-11.00    3   
  7 Jarvis, Kodie                Cedar Hall          26-03.50   26-06.00    2   
  8 Hilderbrand, John            Cedar Hall          25-09.75   25-05.00    1   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) North JH                    79        2) Thompkins                  75   
    3) Plaza Park                  67        4) Washington                 54.50
    5) Lodge                       53        6) Helfrich Park              47   
    7) Perry Heights               30.50     8) Cedar Hall                 17   
    9) McGary                       2                                           
 
                Men - Reserve - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) North JH                    98        2) Helfrich Park              97   
    3) Plaza Park                  84        4) Cedar Hall                 57   
    5) Washington                  29        6) Thompkins                  25   
    7) Perry Heights               22        8) McGary                     12   
    9) Lodge                        1