Licensed to Evansville Harrison High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2018 09:46 AM
             2018 MS Varsity & Reserve  City Track Meet - 5/8/2018             
                              Central High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lewis, J'Nysia               Glenwood               13.43      13.18   10   
  2 Miles, Shemijah              Thompkins              13.52      13.35    8   
  3 Reyher, Madison              Helfrich               14.09      13.79    6   
  4 Johnson, Tailan              Washington             14.45      14.12    5   
  5 Meritt, Kaleigh              Helfrich               14.63      14.21    4   
  6 Roll, Sophia                 North JH               14.73      14.34    3   
  7 Givens, Alyse                Perry Hts.             14.86      14.61    2   
  8 Griffin, Sanyia              Perry Hts.             14.69      14.63    1   
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, J'Nysia               Glenwood               28.02      26.93   10   
  2 Fehrenbacher, Naitile        Thompkins              29.43      28.17    8   
  3 Miles, Shemijah              Thompkins              29.36      29.74    6   
  4 Roll, Sophia                 North JH               31.14      30.08    5   
  5 Shekell, Mallory             North JH               31.38      30.60    4   
  6 Denton, Azaria               Plaza Park             30.98      30.79    3   
  7 Davis, Elizabeth             McGary                 33.22      31.22    2   
  8 Taylor, Emily                Helfrich               32.49      32.47    1   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fehrenbacher, Naitile        Thompkins            1:03.89    1:05.09   10   
  2 St. Clair, Lane              North JH             1:08.59    1:08.60    8   
  3 Goodwin, Deja                Thompkins            1:11.56    1:09.71    6   
  4 Kemper, Lillian              North JH             1:13.98    1:13.02    5   
  5 Davis, Elizabeth             McGary               1:22.03    1:16.21    4   
  6 Harris, Ta'nasia             Glenwood             1:22.84    1:18.99    3   
  7 Pender, Ayana                Helfrich             1:22.94    1:19.65    2   
  8 Roberts, Kaylee              Helfrich             1:27.50    1:23.73    1   
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vogt, Taylor                 Helfrich             2:57.37    2:45.98   10   
  2 Coe, Kate                    North JH             2:51.59    2:53.60    8   
  3 Tedrow, Ashley               Thompkins            3:05.45    2:59.35    6   
  4 Bartow, Kya                  Thompkins            3:07.69    3:00.62    5   
  5 Handley, Karly               Glenwood             3:07.00    3:06.56    4   
  6 Sibbitt, Mallory             Helfrich             3:25.70    3:19.12    3   
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coe, Kate                    North JH             6:20.40    6:14.42   10   
  2 Tedrow, Ashley               Thompkins            6:53.46    6:26.28    8   
  3 Koberstein, Madelyn          North JH             6:55.60    6:40.69    6   
  4 Sibbitt, Mallory             Helfrich             6:52.39    6:43.54    5   
  5 Kimmell, Gabby               North JH             7:10.43    7:02.00    4   
  6 Underhill, Angelica          McGary               7:58.82    7:37.08    3   
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Tailan              Washington             19.95      18.78   10   
  2 Pogue, Katie                 North JH               19.81      18.97    8   
  3 Thomas, Sierra               Thompkins              20.01      19.48    6   
  4 Wissel, Hannah               Helfrich               20.51      19.68    5   
  5 Gray, Kiana                  North JH               21.90      20.04    4   
  6 Goodwin, Deja                Thompkins              21.75      20.14    3   
  7 Pender, Ayana                Helfrich               21.18      20.80    2   
  8 Sears, Madison               Washington             21.79      20.82    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Helfrich Park  'A'                                  56.99      55.08   10   
     1) Meritt, Kaleigh                 2) Bell, Hope                     
     3) Reyher, Madison                 4) Garland, Alexandria            
  2 Thompkins  'A'                                      58.83      55.85    8   
     1) Miles, Shemijah                 2) Bartow, Kya                    
     3) Arvin, Brooklyn                 4) McAlister, Jasanni             
  3 North JH  'A'                                       59.43      57.03    6   
     1) Stinson, Myaijah                2) Shekell, Mallory               
     3) Carter, Nadia                   4) Roll, Sophia                   
  4 Plaza Park  'A'                                     59.75      58.61    5   
     1) Denton, Azaria                  2) Nalley, Johanna                
     3) Sutton, Aaliyah                 4) White, Mya                     
  5 Perry Heights  'A'                                1:00.95      58.66    4   
     1) Shaddrick, MacKenzie            2) Givens, Alyse                  
     3) Dennison, Dayziea               4) Griffin, Sanyia                
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompkins  'A'                                    5:07.53    5:08.67   10   
     1) Goodwin, Deja                   2) Poehlein, Amber                
     3) Jones, Destiny                  4) McDaniel, Kylie                
  2 North JH  'A'                                     5:10.48    5:15.75    8   
     1) Kemper, Lillian                 2) Sweeney, Abaigail              
     3) Smith, Maria                    4) Gray, Kiana                    
  3 Perry Heights  'A'                                5:19.48    5:27.37    6   
     1) Hahn, Maddie                    2) Hyde, Leslie                   
     3) Behme, Anne                     4) Shaddrick, MacKenzie           
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pogue, Katie                 North JH             4-11.00    5-01.00   10   
  2 St. Clair, Lane              North JH             4-06.00    4-06.00    8   
  3 Hape, Mia                    Perry Hts.           4-04.00    4-04.00    6   
  4 Meritt, Kaleigh              Helfrich             4-02.00    4-02.00    5   
 -- English, McKena              North JH             4-04.00         NH  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pogue, Katie                 North JH            15-05.00   15-05.00   10   
  2 Hape, Mia                    Perry Hts.          13-05.00   13-04.00    8   
  3 Taylor, Emily                Helfrich            12-03.00   13-01.00    6   
  4 Haynes, Alyssa               Helfrich            12-09.00   12-09.50    5   
  5 Davis, Elizabeth             McGary              11-01.00   12-02.50    4   
  6 White, Madison               Thompkins           12-04.00   12-00.00    3   
  7 Sutton, Aaliyah              Plaza Park          11-05.00  J12-00.00    2   
  8 Alvarez, Katherine           Cedar Hall          12-02.00   11-03.50    1   
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haynes, Alyssa               Helfrich            29-08.50   33-08.50   10   
  2 Logan, Torrai                Glenwood            31-04.00   31-11.50    8   
  3 Hollingsworth, Amarri        Cedar Hall          30-03.00   31-11.00    6   
  4 Bedel, Kylie                 North JH            32-03.50   31-07.00    5   
  5 Stokes, Jalena               Cedar Hall          31-02.75   30-02.50    4   
  6 Futrell, Emily               Thompkins           28-03.75   28-05.00    3   
  7 Hart, Sydney                 Helfrich            27-11.50   28-04.00    2   
  8 Denton, Azaria               Plaza Park          25-07.50   25-06.50    1   
 
Girls 100 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Any'Trionna         Cedar Hall             13.12      12.60   10   
  2 McAlister, Jahzara           Thompkins              14.15      13.67    8   
  3 Norris, Jalaya               Washington             14.40      13.74    6   
  4 Johnson, Dayjanya            Lodge                  14.38      13.79    5   
  5 Johnson, Taylor              Perry Hts.             14.56      13.98    4   
  6 Small, Katera                Cedar Hall             14.99      14.22    3   
  7 Henry, Sophie                Plaza Park             14.49      14.26    2   
  8 Kirk, Zytaya                 Washington             14.47      14.49    1   
 
Girls 200 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Any'Trionna         Cedar Hall             27.97      27.07   10   
  2 McAlister, Jahzara           Thompkins              29.75      28.61    8   
  3 Johnson, Dayjanya            Lodge                  29.96      28.69    6   
  4 Miller, Norah                Helfrich               31.07      29.74    5   
  5 Futrell, Katie               Helfrich               30.99      30.39    4   
  6 Leathers, Carlaisa           Washington             29.88      30.57    3   
  7 Steinbeck, Jayda             Thompkins              32.70      31.30    2   
  8 Zellerino, Sydney            Thompkins              32.73      32.27    1   
 
Girls 400 Meter Dash Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Alexia                Lodge                1:02.65    1:01.59   10   
  2 Miller, Charli               Helfrich             1:06.01    1:04.18    8   
  3 Rowe, Emma                   Perry Hts.           1:10.89    1:10.20    6   
  4 Howard, Kara                 North JH             1:14.06    1:12.16    5   
  5 Wagner, Tamar                Lodge                1:12.31    1:13.07    4   
  6 Bayer, Madison               Plaza Park           1:13.55    1:15.47    3   
  7 Williams, Micah              Cedar Hall           1:14.57    1:15.57    2   
  8 Fuller, Adison               Perry Hts.           1:14.43    1:16.87    1   
 
Girls 800 Meter Run Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Charli               Helfrich             2:41.95    2:41.66   10   
  2 Orengo, Addison              Plaza Park           2:48.37    2:44.28    8   
  3 Hale, Alexis                 Helfrich             2:50.44    2:46.32    6   
  4 Wytovak, Hayley              Thompkins            2:49.75    2:47.80    5   
  5 Doty, Grace                  Washington           2:52.97    2:52.22    4   
  6 Willett, Taylor              Perry Hts.           2:54.93    2:53.03    3   
  7 Yanagisawa, Shu              Perry Hts.           2:56.45    2:54.96    2   
 -- Rowe, Emma                   Perry Hts.           2:54.67        DNF  
 
Girls 1600 Meter Run Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richard, Abrielle            Plaza Park           5:48.74    5:38.14   10   
  2 Willett, Taylor              Perry Hts.           6:18.43    6:18.23    8   
  3 Koontz, Hannah               Thompkins            6:46.72    6:27.34    6   
  4 Hessler, Abby                Helfrich             6:55.63    6:42.31    5   
  5 Ficklin, Kaitlyn             North JH             6:54.32    6:45.80    4   
  6 Bishop, Alli                 Helfrich             7:15.16    6:51.15    3   
  7 Nicholls, Elena              Perry Hts.           6:53.71    6:53.67    2   
  8 Traylor, Ava                 Helfrich             7:21.83    7:19.35    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Heyward, Kyrhea              Plaza Park             18.73      18.45   10   
  2 Norris, Jalaya               Washington             20.05      18.85    8   
  3 Halbig, Malana               Thompkins              19.23      19.04    6   
  4 Zimmerman, Jahzara           Plaza Park             21.17      21.29    5   
  5 Cantrell, Kendall            Thompkins              21.43      21.50    4   
  6 Fuller, Adison               Perry Hts.             21.27      21.68    3   
  7 Dean, Sutton                 Lincoln                21.09      21.69    2   
  8 Leathers, Carlaisa           Washington             20.56      24.39    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Reserve
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cedar Hall  'A'                                     56.66      54.93   10   
     1) Small, Katera                   2) Dockery, Bryanna               
     3) Dulin, Nilaka                   4) Wallace, Any'Trionna           
  2 Washington  'A'                                     57.26      55.92    8   
     1) Norris, Jalaya                  2) Johnson, Ke'Ashia              
     3) Kirk, Zytaya                    4) Rankin, Aa'Shayana             
  3 Helfrich Park  'A'                                  57.38      57.40    6   
     1) Fields, Emma                    2) Miller, Charli                 
     3) Miller, Norah                   4) Guffey, Holley                 
  4 Thompkins  'A'                                      58.56      58.41    5   
     1) McAlister, Jahzara              2) Steinbeck, Jayda               
     3) Zellerino, Sydney               4) Halbig, Ariana                 
  5 Plaza Park  'A'                                     57.27      58.79    4   
     1) Burton, Alaya                   2) Henry, Sophie                  
     3) Tichenor, Jasmine               4) Zimmerman, Jahzara             
  6 Perry Heights  'A'                                1:00.04    1:00.07    3   
     1) Bell, Molly                     2) Johnson, Taylor                
     3) Hauke, Kendra                   4) Kemper, Kayla                  
  7 North JH  'A'                                     1:04.96    1:02.98    2   
     1) Tapp, Cheyene                   2) McCrarey, Shanoa               
     3) Hester, Aniyah                  4) Marsh, Ella                    
 
Girls 4x400 Meter Relay Reserve
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lodge  'A'                                        4:56.90    4:43.50   10   
     1) Wagner, Tamar                   2) Goodman, Daviauna              
     3) Johnson, Dayjanya               4) Smith, Alexia                  
  2 Plaza Park  'A'                                   4:57.39    4:48.50    8   
     1) Bayer, Madison                  2) Orengo, Addison                
     3) Richard, Abrielle               4) Shelton, Tryscity              
  3 Thompkins  'A'                                    5:28.59    5:10.30    6   
     1) Johnson, Mya                    2) Koontz, Hannah                 
     3) De'Jarnett, De'Ilya             4) Halbig, Ariana                 
  4 Helfrich Park  'A'                                5:21.36    5:16.80    5   
     1) Hale, Alexis                    2) Stewart, Megan                 
     3) Fields, Emma                    4) Futrell, Katie                 
  5 Perry Heights  'A'                                5:38.88    5:20.00    4   
     1) Fleenor, Tessa                  2) Rowe, Emma                     
     3) Fuller, Adison                  4) Willett, Taylor                
  6 Cedar Hall  'A'                                   5:38.51    5:23.80    3   
     1) Smith, Ambriell                 2) Beans, De'Nasia                
     3) Williams, Micah                 4) Wiggins, Jada                  
  7 North JH  'A'                                     5:38.95    5:28.20    2   
     1) Bryant, Lyllee                  2) Fritz, Sydney                  
     3) Tapp, Cheyene                   4) Emerson, Ada                   
  8 Washington  'A'                                   6:07.55    5:47.90    1   
     1) Perry, Sophie                   2) Faucett, Alli                  
     3) Perry, Amelia                   4) Mason, Maddie                  
 
Girls High Jump Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weigand, Natalie             Perry Hts.           3-10.00    3-10.00   10   
  2 Goodman, Daviauna            Lodge                3-10.00   J3-10.00    8   
  3 Smith, Jada                  Washington           3-10.00   J3-10.00    6   
  4 Mason, Maddie                Washington           3-08.00    3-06.00    5   
 -- Baker, Alonye                Helfrich             4-00.00         NH  
 
Girls Long Jump Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Alexia                Lodge               13-10.00   15-08.00   10   
  2 Kirk, Zytaya                 Washington          12-07.00   13-05.50    8   
  3 George, Savannah             North JH            11-07.00   13-04.00    6   
  4 Dockery, Bryanna             Cedar Hall          11-09.00   12-09.50    5   
  5 Wagner, Tamar                Lodge               12-09.00   12-00.00    4   
  6 Wildy, Koree                 Washington          12-02.00   11-09.00    3   
  7 Easley, Emma                 Perry Hts.          11-11.00   11-08.00    2   
  8 Weber, Riley                 Perry Hts.          11-05.00   11-07.00    1   
 
Girls Shot Put Reserve
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knight, DeAnna               Perry Hts.          22-06.50   27-11.00   10   
  2 Guffey, Holley               Helfrich            26-06.00   25-09.50    8   
  3 Redd, Samantha               Helfrich            25-06.00   25-08.50    6   
  4 Rhoads, Ella                 Plaza Park          26-01.50   25-02.50    5   
  5 Hall, Kenyale                Lodge               25-06.50   25-01.00    4   
  6 Keown, Ava                   Thompkins           21-11.00   23-06.50    3   
  7 Stone, Alexis                North JH            21-02.50   22-07.00    2   
  8 Willis, Aaliyah              Cedar Hall          24-03.00   21-02.50    1   
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) North JH                   112        2) Thompkins                  90   
    3) Helfrich Park               77        4) Glenwood                   35   
    5) Perry Heights               27        6) Washington                 16   
    7) McGary                      13        8) Cedar Hall                 11   
    8) Plaza Park                  11                                           
 
              Women - Reserve - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Helfrich Park               67        2) Lodge                      61   
    3) Perry Heights               59        4) Plaza Park                 55   
    5) Washington                  54        5) Thompkins                  54   
    7) Cedar Hall                  44        8) North JH                   21   
    9) Lincoln                      2